Tobacco

Rovat:

Olvasmány
Becsült olvasási idő: 1 perc
Így lehetne elérni, hogy újrahasznosítsák az „eldobható” e-cigiket

Egy brit e-cigaretta szaküzlet tulajdonosa állt elő egy új rendszer ötletével.

Amint arról korábban beszámoltunk, az Egyesült Királyságban június elsején életbe lépett az újra nem tölthető e-cigaretták tilalma. Augusztusban arról is írtunk, hogy rekordokat dönt az illegális e-cigaretták lefoglalása az ország délkeleti régióiban.

Egy Shrewsbury-i e-cigaretta szaküzlet tulajdonosa szerint az e-cigik újrahasznosítása nem megoldott, ezért egy új rendszer bevezetését javasolja annak megakadályozására, hogy az emberek nem megfelelő szemetesbe dobják a készülékeiket – írja a BBC.

Képünk illusztráció (Fotó: Romain B / Unsplash)

Richard Morris, a Salop Vapes tulajdonosa elmondta, hogy bár az e-cigaretta szaküzletek törvényileg kötelesek speciális szemeteseket biztosítani ezen termékeknek, azok még mindig nem kerülnek megfelelően újrahasznosításra. Javaslata szerint az emberek behozhatnák régi készülékeiket, és kedvezményt kapnának az újakra, így a régi e-cigik megfelelően újrahasznosíthatók lennének.

Egy brit hulladékgazdálkodási cég, a Biffa szerint az eldobható e-cigaretták tilalma nem tudta megakadályozni, hogy készülékek millióit dobják ki helytelenül. A Biffa felszólította a kormányt, hogy vezessen be háztartási hulladékgyűjtést az eldobhatónak is nevezett, újra nem tölthető e-cigaretták számára, miután megnőtt a hulladékkezelő létesítményekben és teherautókban az akkumulátorok és a kidobott elektronikus berendezések által okozott tűzesetek száma.