Becsült olvasási idő: 1 perc
Vádat emeltek egy kannabisztermesztő férfi ellen

Vádat emeltek egy férfi ellen, aki kábítószert árult, és lakásában kannabiszt termesztett 2019-ben Budapesten – közölte a fővárosi főügyész kedden az MTI-vel.

Ibolya Tibor közleménye szerint a férfi 2019 nyarától elsősorban marihuána és hasis kereskedelmével foglalkozott. A kábítószereket ismeretlen forrásból szerezte be, azokat XV. kerületi lakásában tárolta, az értékesítést álnéven, jellemzően egy üzenetküldő alkalmazásban beszélte meg, majd lakásában vagy ahhoz közel az utcán adta át a kábítószert a vevőknek.

A nyomozók 2019 novemberében fogták el a férfit, akinek lakásán több mint egy kilogramm marihuánát, mintegy 200 gramm hasis gyantát, LSD-bélyeget és pszilocin, valamint pszilocibin tartalmú gombát is találtak. Mindezeket a kábítószer kiméréséhez, értékesítéséhez használt eszközökkel és a kábítószerek értékesítéséből származó mintegy 400 ezer forint készpénzzel együtt lefoglaltak – írta a fővárosi főügyész. Hozzátette: a vádlott a lakásában – egy erre a célra felállított sátorban – legalább 32 tő kannabiszt is termesztett.

A Fővárosi Főügyészség a jelenleg bűnügyi felügyeletben lévő férfi ellen kábítószer-kereskedelem miatt vádat emelt, és végrehajtandó fegyházbüntetést indítványozott ellene – olvasható a közleményben.

A 34 éves Sz. Péter ügyét januárban fejezték be az újpesti rendőrök, a Police.hu akkori híradása szerint a lefoglalt kábítószer feketepiaci értéke meghaladta az ötmillió forintot.