Új-Zéland megkezdte a cigaretta és e-cigi törvények visszaeső megszegőinek bírságolását - írja az egészségügyi minisztérium közlése alapján a Tobacco Reporter.
Míg a szabályozott termékek kiskorúaknak történő értékesítése esetén rendszeresen 500 új-zélandi dollárral (több mint 100 ezer forinttal) járó büntetéseket osztanak ki, az ismételt törvénysértők ettől sokkal nagyobb, akár 8 ezer új-zélandi dollár (közel kétmillió forint) értékű büntetésre is számíthat.

„A kiskereskedők jelentős többsége betartja a törvényt, és nem ad el a szabályozás alá eső termékeket fiataloknak, de elkeserítő látni, hogy egy részük nem tartja be a törvényt, és cigarettát vagy e-cigit adnak el gyerekeknek és fiataloknak”
– mondta Jo Pugh, a nemzeti közegészségügyi szolgálat megfelelőségi menedzsere.
„Továbbra is figyelemmel kísérjük és azonosítjuk azokat a kiskereskedőket, akik nem tartják be a törvényt”
– tette hozzá.
