E-cigi aktivistál aggodalmukat fejezték ki az új-zélandi eldobható e-cigi tilalom felől – írja a Tobacco Reporter.
Az új-zélandi egészségügyi minisztérium azzal a szándékkal jelentette be a tilalmat, hogy visszaszorítsa a kamaszok e-cigaretta fogyasztását. Az új szabályozás megtiltja az összes nem újratölthető e-cigaretta gyártását és értékesítését.
A World Vapers Alliance (WVA) arra figyelmeztetett, hogy a tilalom alááshatja Új-Zéland a dohányzási arány csökkentése terén elért eredményeit.

„A nikotintartalmú termékek tinédzserek általi használatának megakadályozása alapvető fontosságú, és e cél elérése érdekében szigorú életkori szabályokat kell érvényesíteni. Azonban az eldobható e-cigik betiltása a felnőtt fogyasztók számára negatív közegészségügyi következményekkel jár, és veszélyezteti a dohányzásmentes társadalom felé az elmúlt évtizedben elért haladást”
– mondta a WVA politikai vezetője, Alberto Gómez Hernández egy nyilatkozatban.
A Coalition of Asia Pacific Tobacco Harm Reduction Advocates (CAPHRA) hasonló fenntartásokat fogalmazott meg.
„Megértjük és támogatjuk a kormány azon szándékát, hogy megfékezze a fiatalok e-cigarettázását. Azonban az eldobható e-cigaretták javasolt tilalma jelentős akadályokat fog gördíteni a dohányzó felnőttek és az idősebb e-cigaretta fogyasztók elé”
– mondta Nancy Loucas, a CAPHRA ügyvezető koordinátora.
