A lépés egy hónappal azután történt, hogy a jobboldali koalíciós kormány hatályon kívül helyezte az előző, baloldali kormány által meghozott, korosztályos dohányvásárlási tilalmat bevezetni szándékozó törvénycsomagot.
Casey Costello egészségügyi államtitkár szerdán közölte, hogy az e-cigaretta továbbra is kulcsfontosságú eszköz a dohányzásról való leszokásban; az új szabályozás célja inkább a kiskorúak dohányzásának visszaszorítása – írja a Híradó.hu az MTI híradása nyomán.

„Bár az elektromos cigaretta használata hozzájárult a dohányzás jelentős mértékű csökkenéséhez, az e-cigaretta használatának rohamos növekedése az ifjúság körében aggodalommal tölti el a szülőket, a tanárokat és az egészségügyi szakembereket”
– mondta a miniszter. Az új törvénytervezet értelmében 100 ezer új-zélandi dollár (közel 22 millió forint) értékű pénzbüntetéssel sújthatják azokat a kiskereskedőket, akik 18 éven aluliaknak adnak el e-cigarettát.
