San José városi tanácsa rendeletben tiltja be az ízesített cigaretták és e-cigaretta töltőfolyadékok árusítását a település boltjaiban – írja a Tobacco Journal International a The Mercury News híradása nyomán.
A városvezetők azért hozták meg a döntést, mert azt remélik, így kevesebb tinédzser lesz nikotinfüggő. A szeptember 28-án elfogadott rendelet értelmében San José több mint 650 dohánykereskedőjének tiltják meg az ízesített cigaretták és töltőfolyadékok árusítását 2022. július elseje után. Addig kifuttathatják a készleteiket, de a dátumot követően más bírságot kapnak, ha ízesített termékek árusításán kapják őket.

A Szilícium-völgy fővárosának is nevezett település ezzel az Egyesült Államok legnagyobb olyan települése lesz, amely a mentolos cigik betiltása mellett döntött. Ugyanakkor az ízesített vízipipadohányokra nem terjesztették ki a tilalmat.
A rendeletben szerepelt továbbá, hogy a jövőben tilos lesz új dohányboltot nyitni a jelenleg működő üzletek 500 lábas körzetében, valamint iskolák, közparkok, közösségi központok és könyvtárak ezer lábas körzetében.
