A Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei vállaji közúti határátkelőhelyen jelentkezett kilépésre egy személygépkocsival közlekedő 53 éves román–magyar állampolgár 2021. december 31-én.
A rendőrök az ellenőrzés alatt a gépkocsi utas- és csomagterében 40 darab zacskóban, összesen 20 kilogramm mennyiségű vágott dohányt találtak, amelynek eredetével a járművezető nem tudott elszámolni.

A rendőrök a járművezetőt előállították, és később a gépjárművel, valamint az abban lévő közel kétmillió forint értékű dohánnyal együtt átadták az eljárás lefolytatására illetékes Nemzeti Adó- és Vámhivatal munkatársainak.
