Thanakamanusorn úgy véli, a gőzöléses termékek, vagy e-cigaretták kevésbé ártalmasak az egészségre, mint a hagyományos cigaretták – írja a Tobacco Reporter a Bangkok Post híradása nyomán.
A miniszter úgy véli, az e-cigaretták legalizációja növelné az ország adóbevételeit, valamint azon emberek számára, akik le akarnak szokni, biztonságosabb alternatívát nyújtanának.
Chaiwut Thanakamanusorn éppen ezért azt tervezi, hogy egy munkacsoportot alakít, amely megvizsgálná a legalizálás esetleges hatásait.

Emellett panaszt nyújt be az alkotmánybíróságnál, mert szerinte az e-cigaretta importtilalma sérti az emberek jogait, akik így nem férhetnek hozzá biztonságosabb alternatívához.
A miniszter ugyanakkor megjegyezte, nem fűződik üzleti érdeke az e-cigaretták legalizációjához.
