A Nendo tervezői szerint a sörösdobozt azért alkották meg, hogy „ideális habot hozzanak létre”, amikor kiöntjük magunknak kedvenc sörünket, így biztosítva, hogy az emberek a tökéletes mennyiségű buborékot kapják, és a lehető legtöbbet hozzák ki a dobozos sörből – írja a The Drinks Business a Yanko Design híradása nyomán.

Az első nyitó csak egy kicsit nyitja ki a fedelet, és bizonyos nyomást gyakorol a dobozra, ami segíti a hab kialakulását, mielőtt először a pohárba öntenék. Ezután a második nyitó teljesen kinyitja a fedelet, lehetővé téve, hogy a sör hab és buborékok nélkül kiömöljön, ami a tervezők szerint tökéletes szervírozást eredményez. Így fogalmaztak:
„Ily módon a 7:3 sör–sörhab arány – az úgynevezett arany arány – mostantól könnyen elérhető a dobozos sörrel.”
A tervezők hozzátették:
„A sörhabot alapvető fontosságúnak tartják ahhoz, hogy a sör jobb ízű legyen. A megfelelő vastagságú habréteg megakadályozza, hogy a sör érintkezzen a levegővel, és hogy az aromák, az ízek és a szénsav felszabaduljon belőle.”

