Császár László
Becsült olvasási idő: 5 perc
Kemény harc a bűnözők ellen

Nemrégiben a Tobacco csapata rendkívüli lehetőséget kapott. A Nemzeti Adó- és Vámhivatal munkatársaival tarthattunk, akik két teherautónyi csempészett cigarettát, illetve illegális dohányt kísértek „utolsó útjára”. A helyszín: Rákospalota, a Fővárosi Hulladékhasznosító Mű, ahol négy kazánban égetik el a fővárosi hulladék 65–70 százalékát. A kazánok évi 420 ezer tonna szilárd települési hulladékot hasznosítanak, óránként 40 tonna gőzt állítanak elő. A termelt gőzzel villamos energiát termelnek, illetve a káposztásmegyeri lakótelep távfűtésére hasznosítják. Nem túl nagy mértékben, de ehhez járulnak hozzá a lefoglalt dohánytermékek is. Utolsó állomásukról, az élményszámba menő „tanulmányi kirándulás” hangulatából próbálunk meg ízelítőt nyújtani a helyszínen készült fotóinkkal. Ebből az apropóból kísértük végig a csempészett dohány útját a lefoglalástól a megsemmisítésig. Kalauzaink voltak: dr. Sárközi Alexandra alezredes, NAV, bűnügyi szóvivő és Pártos Csaba alezredes, a NAV Áru- és Bűnjelkezelő Hivatalának vezetője.

A TELJES CIKK CSAK ELŐFIZETŐINK SZÁMÁRA ELÉRHETŐ. KÉRÜNK, LÉPJ BE A FELHASZNÁLÓNEVEDDEL!