Közösségi média
Hatszázezer doboz cigarettára bukkantak
A NAV dél-alföldi pénzügyi nyomozói és Csongrád megyei pénzügyőrei közös razzia során foglaltak le egy kamion cigarettaszállítmányt. A kamion rakteréből több mint 596 ezer doboz cigaretta került elő. A szerb gyanúsítottat őrizetbe vették. közölte lapunkkal a NAV.
Kemény harc a bűnözők ellen
Nemrégiben a Tobacco csapata rendkívüli lehetőséget kapott. A Nemzeti Adó- és Vámhivatal munkatársaival tarthattunk, akik két teherautónyi csempészett cigarettát, illetve illegális dohányt kísértek „utolsó útjára”. A helyszín: Rákospalota, a Fővárosi Hulladékhasznosító Mű, ahol négy kazánban égetik el a fővárosi hulladék 65–70 százalékát. A kazánok évi 420 ezer tonna szilárd települési hulladékot hasznosítanak, óránként 40 tonna gőzt állítanak elő. A termelt gőzzel villamos energiát termelnek, illetve a káposztásmegyeri lakótelep távfűtésére hasznosítják. Nem túl nagy mértékben, de ehhez járulnak hozzá a lefoglalt dohánytermékek is. Utolsó állomásukról, az élményszámba menő „tanulmányi kirándulás” hangulatából próbálunk meg ízelítőt nyújtani a helyszínen készült fotóinkkal. Ebből az apropóból kísértük végig a csempészett dohány útját a lefoglalástól a megsemmisítésig. Kalauzaink voltak: dr. Sárközi Alexandra alezredes, NAV, bűnügyi szóvivő és Pártos Csaba alezredes, a NAV Áru- és Bűnjelkezelő Hivatalának vezetője.
Földön és vízen is felveszik a harcot a csempészek ellen
A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) meghívásából július elején a magyar–ukrán határszakaszt kereshette fel a Tobacco szaklap, ahol folyamatos intenzív munkával igyekeznek megfékezni a NAV észak-alföldi régiós igazgatóságainak pénzügyőr és pénzügyi nyomozó kollégái, hogy az országba csempészcigaretta érkezzen.
