Tobacco

Rovat:

Üzlettér
Becsült olvasási idő: 1 perc
Idős korban energikusabb lehet, aki sok kávét iszik az élete során

Erre a megállapításra jutott egy 20 éven át zajlott kutatás.

A Szingapúri Nemzeti Egyetem (NUS) kutatócsoportja 12 000 résztvevővel végzett egy 20 éven át tartó vizsgálatot, amelynek eredményeit a Journal of the American Directors Association című folyóiratban tették közzé – írja a The Guardian.

A résztvevőket életük közepén (az átlagéletkor 53 év volt) kérdezték ki a koffeinfogyasztásukról, majd 73 éves átlagéletkorban ismét megkérdezték tőlük, hogy energikusnak érzik-e magukat.

Képünk illusztráció (Forrás: Ideogram.ai)

A felmérésben részt vett kávéfogyasztók 52,9%-a napi egy csészével, 42,2%-a két-három csészével, 4,9%-a pedig négy vagy több csészével ivott. Az utóbbi csoportról kiderült, hogy körükben jelentősen csökkent az időskori fizikai gyengeség esélye azokhoz képest, akik nem ittak naponta kávét.

Koh Woon Puay professzor, az NUS Yong Loo Lin Orvosi Karának munkatársa elmondta:

„További kutatásokra van szükség annak vizsgálatára, hogy a fizikai gyengeségre gyakorolt hatások a koffein vagy más kémiai vegyületek közvetítésével érvényesülnek-e”.