Varga Mihály a bejegyzésében úgy fogalmazott, Európa egyik legnagyobb dohányfogását vitte véghez az adóhivatal, amelynek munkatársai a „vízipipadohányt” gyártó üzemhez is eljutottak. Erről azt írta, egy dunántúli férfi fűrészporból és aromákból tonnaszám állított elő engedély nélküli, rossz minőségű „vízipipadohányt”. A nyomozás szálai egészen Németországig vezettek, a nemzetközi akcióban húsz tonna hamis vízipipadohányt sikerült lefoglalni.
Az adózatlan termékekkel több mint 600 millió forint kárt okoztak a magyar költségvetésnek – tette hozzá a pénzügyminiszter.
