Becsült olvasási idő: 0 perc
Burley-mintacsomó bemutatót tartott a DOFER Zrt.

A DOFER Dohányfermentáló Zrt. tájékoztatása szerint a járványügyi helyzetre tekintettel, szűk körben tartották meg a szokásos Burley-mintacsomó bemutatóját – írja a Magyar Dohánytermelők Országos Szövetsége (MADOSZ) honlapja.

A DOFER Dohányfermentáló Zrt. közölte, a mintacsomók tükrözik a termesztési körzetek jellegzetességeit, az évjárati hatásokat. A bemutató után megkezdődik a Burley-típusú dohányok felvásárlása.

December hónapban csak azoktól a termelőinktől vásárolunk, akiknek az árbevételéhez szükséges. A többi dohány felvásárlása a Dohánytermesztési és Értékesítési Szerződésben leírtaknak megfelelően 2022. február 10.-ig meg fog történni”

– közölte Pomázi István, a DOFER Dohányfermentáló Zrt. vezérigazgatója.