Becsült olvasási idő: 1 perc
Betiltották a dohányzást a gyermeket is szállító autókban Új-Zélandon

2021. november 28-ától tilos dohányozni olyan autókban, amelynek utasai közt gyermekek is vannak – írja a Tobacco Journal International a NZME híradása nyomán.

Az új szabályozás szerint mindegy, hogy egy autó halad vagy parkol éppen, ha 18 évnél fiatalabb utasa is van, tilos a dohányzás a járműben. Ennek célja, hogy csökkentsék a gyermekek passzív dohányzással kapcsolatos kitettségét.

Mindez része annak a kormányzati tervnek, amelynek célja, hogy Új-Zéland dohányfüstmentessé váljon 2025-re. Az elmúlt években betiltották a dohányreklámokat, bevezették az egységes csomagolást és megtiltották, hogy a dohányt árusító boltokban látható helyen legyenek a cigaretták. Emellett az állam progresszív törvényeket hozott, amelyekben az e-cigarettát dohányzásról való leszokási eszköznek tekintik.

Ugyanakkor a dohányzásellenes civil szervezetek szerint további lépésekre lesz szükség, ha valóban el kívánják érni 2025-re, hogy az ország dohányfüstmentes legyen.

A New Zealand Herald beszámolója szerint nyolc felnőttből egy dohányzik Új-Zélandon, a maori kisebbség körében viszont népszerűbb szokásról van szó, náluk három felnőttből egy pöfékel.