Becsült olvasási idő: 2 perc
Benedict Cumberbatch háromszor szenvedett nikotinmérgezést új filmje forgatásán

Láncdohányos farmert alakít új filmjében a brit színész, akinek olykor rosszat tett a sok elszívott cigaretta.

Rendkívül jó kritikákat kapott a közelmúltban Benedict Cumberbatch A kutya karmai közt (The Power of the Dog) című filmben nyújtott alakításáért, egyesek Oscar-esélyesnek is tartják a brit színészt. Cumberbatch egy szadista farmert, Phil Burbanket formálja meg a filmben, aki tönkreteszi sógornője (Kirsten Dunst) és annak fia (Kodi Smit-McPhee) életét.

Cumberbatch a szerepet a method acting mentén közelítette meg, azaz igyekezett a lehető legjobban, tettei mentén is azonosulni a láncdohányos főszereplővel. Éppen ezért a forgatást megelőzően Montanában intenzíven próbálta ellesni a farmerlét rejtelmeit, egyebek között megtanulta, hogyan kell kiherélni egy bikát. Kirsten Dunsttal állítólag nem is beszélgetett a forgatás során, sőt, nem is fürdött, hogy magán érezze a karakterrel együtt járó testszagot. Ugyanakkor az egészségére is hatással volt a method acting eljárás: háromszor ugyanis nikotinmérgezést is kapott az elfogyasztott cigarettamennyiségtől – írja az IndieWire Cumberbatch Esquire-nak adott interjúja nyomán. Cumberbatch egy kézzel kellett sodorja a cigarettáit, amelyeket filter nélkül fogyasztott.

„Elég nehéz volt. Filter nélküli sodort cigik, felvételről felvételre újabb szálak. Három alkalommal is nikotinmérgezést szenvedtem. A sok dohányzásnak valóban borzasztóak a hatásai”

– fogalmazott Benedict Cumberbatch, aki a közelmúltban fordult a method acting módszer felé. Bár, lehet, hogy a nikotinos tapasztalatai miatt átgondolja majd, hogy a következő szerepénél is alkalmazza-e majd…

A film egyébként Thomas Savage The Power of the Dog című 1967-es regényéből készült, s Új-Zélandon forgatták. Elvileg december elsejétől lesz elérhető a Netflixen.

Egy szerep kedvéért tanult meg pipázni a hollywoodi színész

Tudta-e, hogy Willem Dafoe-nak meg kellett tanulnia pipázni? A 2019-es A világítótorony című filmben egy lassan megőrülő világítótorony-őrt, Thomas Wake-et alakította. A Robbert Eggers rendezte amerikai-kanadai pszicho-thriller komoly felkészülést igényelt a jelenleg 66 éves amerikai színész részéről. Olvassa tovább ide kattintva!