Becsült olvasási idő: 1 perc
Nem hagyta a Warner Bros, hogy Colin Farrell dohányozzon az új Batmanben

Jól illeszkedik a dohányzás filmes megjelenítésének visszaszorulásába az, ahogy a Warner Bros. kezelte Pingvin karakterének egyik fontos kellékét az új Batman filmben.

Colin Farrell ír színész Oswald „Oz” Cobblepotot, azaz Pingvint alakítja a 2022. március 3-án a magyar mozikba is megérkező új Batman filmben. A filmmel kapcsolatban a közelmúltban több interjút is adtak a szereplők, ezek egyikében, a Jake’s Takes YouTube-csatorna The Batman Cast Interview című videójában beszélt a dohányzásról – szúrta ki az Androgeek.hu.

Arra a kérdésre, hova fejlődhet még Pingvin karaktere, látjuk-e majd a korábbi ábrázolásokhoz híven cigarettával és szipkával a szájában, Farrell így válaszolt:

„Nem tudom, haver. Nem hiszem, hogy látni fogjuk a cigarettát és a szipkát. A nagy stúdiók nagy döntéseket hoznak olyan ügyekben, mint a cigaretták filmekben való megjelenítése. Harcoltam egy szivarért, azt mondtam, legalább úgy lehessen nálam, hogy nincs meggyújtva. De nemet mondtak…”

Farrell egyebek között arról is beszélt az interjúban, hogy a szerepet korábban alakító Danny De Vito gratulált neki Pingvin megformálásához.

Arról pedig, hogyan kopott ki a másik nagy képregényes univerzum, a Marvel képregényeiből és filmes adaptációból a dohányzás, a Tobacco 2022/03-as számában írtunk, amely március elején érkezik a trafikokba.