Rutinszerű igazoltatásnak indult a 2019. november 9-ei rendőri intézkedés. Üllőn intették le az autójával közlekedő férfit, akinél kábítószergyanús anyagot, önzáró nejlontasakokat, alufóliát találtak, a sofőr drogtesztje amfetaminra és THC-re pozitív lett.
A rendőrök nem elégedtek meg ennyivel: házkutatást kívántak végrehajtani, s már az udvarra lépve gondolták, nem végeznek hamar. Az első látásra sem dísznövénynek tűnő, 180-300 cm nagyságú növények zsákokba kerültek, ahogyan a ház konyhájában és a fürdőszobájában talált, 10 darab száradó, valamint a már műanyag tányérokba tördelt kannabisz is. A szakértő szerint a gyökeres és száradó egyedek a növekedés generatív, a virágzás és magképződés szakaszában voltak.

Kihallgatásán a férfi nem tett vallomást, a terhére rótt bűncselekményt elismerte. A Monori Rendőrkapitányság Vizsgálati Osztálya az ellene kábítószer birtoklása bűntettének megalapozott gyanúja miatt folytatott nyomozást befejezte, az ügy iratait vádemelési javaslattal átadta az ügyészségnek.
