hero
Tobacco

Rovat:

Üzlettér
Becsült olvasási idő: 0 perc
A sör is drágább lesz
A söripart is sújtja a kormányzat által kivetett jövedékiadó-emelés.

Az energiaválság és az ukrán háború után a júliusi adóemelés is megnöveli majd a sör árát – írja a Portfolio.hu saját podcastje alapján, melynek Kántor Sándor, a Magyar Sörgyártók Szövetségének igazgatója volt a vendége.

Fotó: Patrick Fore / Unsplash

A söripart alapanyag- és csomagolóanyaghiány is sújtotta a közelmúltban, az ágazati különadók pedig további áremelkedéshez fognak vezetni, miután annak mértéke 1620 forintról 1800-ra (per hektoliter per tényleges alkoholtartalom fok) változik.

Öröm az ürömben ugyanakkor, hogy a drágulás mértéke jó eséllyel nem fogja meghaladni az élelmiszerpiacon megfigyelhető átlagos áremelkedést.

Az adás itt meghallgatható: