Becsült olvasási idő: 1 perc
Az EU 2040-re öt százalékra csökkentené a dohányosok lakosságarányát

Az Európai Bizottság május 20-án közzétette első jelentését az öt évvel ezelőtt bevezetett, dohánytermékekről szóló irányelvvel kapcsolatban.

Az Európai Bizottság május 20-i, csütörtöki közleménye szerint az irányelvnek köszönhetően az Európai Unióban folyamatosan csökken a dohányosok száma.

„Azonban további erőfeszítésekre lesz szükség. A jelentés két fő területre mutat rá, ahol javulást kell elérni: a nemzetállami szintű végrehajtás, valamint az új piaci fejlemények, mint például az új típusú dohánytermékek jobb figyelembevétele”

– áll az Európai Bizottság közleményében.

Stella Kyrkiades egészségügyért és élelmiszer-biztonságért felelős biztos szerint a Ráklegyőzési Terv részeként merész és ambiciózus intézkedéseket javasolnak a dohányzás csökkentése érdekében.

„Nagyon világos célt tűztünk ki a 2040-ig tartó időszakra: egy dohánymentes generációt Európában, ahol az emberek kevesebb, mint 5%-a használ dohánytermékeket. Ez azt jelenti, hogy szigorúbban kell érvényesíteni az EU dohányzással kapcsolatos jogszabályait, amelyek segítenek lépést tartani az új fejleményekkel. A dohányzásra vonatkozó uniós jogszabályok egyértelműen pozitívan hatottak az EU dohányzási arányára, de célkitűzésünk teljesítéséhez magasabbra kell tennünk a célpontokat. A dohánytermékekről szóló irányelv közelgő felülvizsgálata fontos része lesz ennek a munkának”

– fogalmazott Kyrkiades uniós biztos.