Becsült olvasási idő: 0 perc
Osztrák autóban csempészték a cigarettát

A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) munkatársai 626 doboz cigarettát találtak egy autóban elrejtve – közölte a hivatal szerdán a honlapján.

A pénzügyőrök a déli határ menti Kübekházán ellenőrizték azt az osztrák kocsit, amelynek sofőrje nem jelentett be vám- és adóköteles árut.

A jármű átvizsgálásakor azonban a pótkerékből, tetőkárpitból, küszöbökből és a bal első kerék előtti rekeszből összesen 626 doboz, különböző márkájú adózatlan cigaretta került elő. A dohányt a sofőr magáénak vallotta.

A NAV munkatársai a másfél millió forintot érő füstölnivalót lefoglalták, a sofőrrel szemben költségvetési csalás gyanúja miatt feljelentést tettek.