Amint arról korábban beszámoltunk, A dohányboltok nyitvatartásának szabályozásáról címmel nyújtott be határozati javaslatot október 24-én Jámbor András, a Szikra Mozgalom és az Egységben Magyarországért parlamenti képviselője.
A 38 éves ellenzéki politikus felszólíttatta volna az Országgyűléssel Pintér Sándor belügyminisztert, hogy január 31-ig „dolgozzon ki és terjesszen az Országgyűlés elé olyan törvénymódosítást, amely lehetővé teszi a helyi önkormányzatok számára a dohányboltok nyitvatartási idejének szabályozását”, valamint „dolgozzon ki és terjesszen az Országgyűlés elé olyan törvénymódosítást, amely a közterület-felügyelők számára megteremti az intézkedési lehetőséget a dohányboltok területén is”.

Amint arról korábban már többször beszámoltunk, Józsefváros és Erzsébetváros ellenzéki polgármesterei többször is jelezték, hogy korlátozni kellene az alkoholt is árusító Nemzeti Dohányboltok nyitvatartását, hogy ezzel szorítsák vissza az éjszakai közterületi alkoholfogyasztást.
Az Országgyűlés kormánypárti többségű Gazdasági Bizottsága azonban másként látja a helyzetet. Bánki Erik, a bizottság elnöke 2024. november 25-én értesítette (PDF) Kövér László házelnököt arról, hogy Jámbor András fent említett határozati javaslatának tárgysorozatba vételét elutasította. Így a Parlament sem fogja tárgyalni azt a kérdéskört, hogy egyes ellenzéki vezetésű önkormányzatok korlátoznák a Nemzeti Dohányboltok nyitvatartását.
