2022. április 10-én áttér a dohánytermékek egységes csomagolására Mianmar. A délkelet-ázsiai ország egészségügyi minisztériuma 2021 októberében adta ki azt az előírást, amellyel elrendelte a dohánytermékek egységes csomagolási kötelezettségét – írja az új-zélandi Scoop hírportál.
A rendelet előírja, hogy 2022. április 10-étől már csak egységes csomagolású dohánytermékeket vehetnek leltárba a dohányárusok. További 90 napig árusíthatják majd azokat a branded csomagolású termékeket, amelyek korábban érkeztek a raktárukba. Azaz 2022. július közepét követően már csak egységes csomagolású termékeket lehet majd kapni Mianmarban.

Az egységes csomagolás bevezetése az alábbi országokban áll már különböző szakaszban: Ausztrália, Franciaország, Anglia, Új-Zéland, Norvégia, Írország, Thaiföld, Uruguay, Szaúd-Arábia, Szlovénia, Törökország, Izrael, Kanada, Szingapúr, Belgium, Hollandia, Magyarország, Dánia és immáron Mianmar. Tervezik továbbá a bevezetést a Guernsey és Jersey szigeteken, valamint Grúziában.
Magyarországon a cigaretták és vágott cigarettadohányok kerülnek egységes csomagolásba legkésőbb 2021. január elsején. Ezt követően a Nemzeti Dohányboltok még eladhatják a készleteikben fellelhető, branded csomagolású termékeket is.
