Becsült olvasási idő: 1 perc
Kannabiszmagok a ferencvárosi borítékban

A fővárosi rendőrök egy kannabisz magokat tartalmazó boríték alapján indítottak eljárást; a címzettet elfogták és gyanúsítottként hallgatták ki.

A Budapesti Rendőr-főkapitányság IX. Kerületi Rendőrkapitánysága 2021 januárjában a Nemzeti Adó-és Vámhivatal (NAV) feljelentése alapján indított eljárást, mivel felmerült a gyanú, hogy egy Hollandiából érkező csomagban marihuána termesztéséhez használatos magvak vannak.

A ferencvárosi rendőrök a küldeményben lévő 19 érett magot lefoglalták, melyekről a kirendelt szakértő megállapította, hogy valóban kannabiszmagok – írta kedden a Police.hu.

A nyomozók a levél címzettjének lakását átkutatták, ahonnan öt tő kifejlett marihuána és mintegy két kilogramm kábítószergyanús növényi törmelék került elő – ennek feketepiaci értéke öt és félmillió forint.

A 47 éves férfit 2022. március 24-én vidéki lakcímén elfogták és a IX. Kerületi Rendőrkapitányságon kábítószer készítésének elősegítése miatt hallgatták ki gyanúsítottként, amelynek során beismerő vallomást tett.