A kenyai Migori megyében tevékenykedő dohánytermelők arra kérik a kormányt, hogy kötelezze a dohánylevelet felvásárló vállalatokat védőfelszerelések biztosítására, hivatkozva a dohánytermesztéssel járó egészségügyi kockázatokra – írja a Tobacco Reporter.
A Kuria, Suna West és Uriri régiókból származó termelők szerint több mint 20 000 gazda részesülhetne olyan alapvető felszerelésekből, mint a kesztyű, a kötény és a maszk, amelyek véleményük szerint elengedhetetlenek a dohánykezeléssel összefüggő bőr- és légúti megbetegedések kockázatának csökkentéséhez.

Egyes termelők azt állítják, hogy jelenleg a dohánytermelésből eredő betegségekkel kapcsolatos orvosi költségeket ők viselik, és azzal gyanúsítják a vállalatokat, hogy nem tartják prioritásnak a munkavállalók biztonságát, miközben a szektorban a biztonsági előírások szigorúbb betartatását sürgetik.
A régióban működő, dohánylevelet felvásárló cégek kijelentették, hogy a védőfelszerelést a meglévő megállapodások keretében biztosítják, vagy hitelre kínálják, bár elismerik a költségekkel és a szabályok betartásával kapcsolatos kihívásokat.
A vita a tisztviselők által felvetett szélesebb körű környezeti aggályokkal párhuzamosan zajlik, akik arra figyelmeztetnek, hogy a fára mint tüzelőanyagra támaszkodó dohányszárítási gyakorlatok hozzájárulnak az erdőirtáshoz és a környezet romlásához a régió egyes részein.
