Az új-zélandi kormány új kezdeményezést indít a felnőttek dohányzásról való leszokásának elősegítésére, méghozzá e-cigaretta kezdőszettek segítségével – írja a Radio New Zealand.

Casey Costello egészségügyi államtitkár bejelentette, hogy az ügyfelek három hónapon keresztül ingyenesen kaphatnak egy e-cigaretta készüléket és egy hónapra elegendő nikotintartalmú podot, valamint folyamatos támogatást egy dohányzásról történő leszokást segítő szolgálattól.
A konzervatív kormány támogatja, hogy a felnőttek áttérjenek az e-cigire, mivel az sokkal kevésbé káros, mint a cigarettázás. Az e-cigaretta kulcsszerepet játszott a dohányzás arányának csökkentésében, és a kormány úgy véli, hogy a kezdőszettek biztosítása segít a dohányosoknak leszokni. A dohányzásról leszokást segítő szolgáltatásokat igénybe vevők négyszer nagyobb valószínűséggel szoknak le sikeresen a dohányzásról, mint azok, akik nem kapnak támogatást.
