Egy dél-londoni önkormányzat ingyenes e-cigarettát biztosít a terhes nőknek, hogy ne költsenek cigarettára – írja a BBC.
Lambeth Tanácsának becslései szerint a szolgáltatás révén nagyjából kétezer font (közel egymillió forint) maradhat a szülők zsebében. Ezen felül a tanács szerint az e-cigaretta használata segíthet a nőknek a dohányzásról való leszokásban, vagy legalább a füstmentes alternatívára történő átállásban.

„Elismerjük, hogy bár a legjobb az lenne, ha a várandós dohányosok a nikotin további bevitele nélkül hagynák abba a dohányzást, amennyiben viszont ez nehéz, az e-cigaretta legalább a füstmentessé válásban segíthet nekik”
– nyilatkozott a tanács szóvivője.
Az Országos Egészségügyi Szolgálat nehezményezi a döntést, mondván, az e-cigaretták terhesség alatti fogyasztásának hatásaival kapcsolatban nem végeztek még elég kutatást.
