Tobacco

Rovat:

Olvasmány
Becsült olvasási idő: 1 perc
Újabb független jelentés erősíti az ártalomcsökkentés fontosságát
A brit egészségügyi minisztérium felkérésére készített kutatás több mint 400 tanulmányt vizsgált át.

A King’s College London által készített legújabb kutatás szerint a cigarettáról alternatív dohánytermékekre való átállás jelentősen csökkenti a kitettséget olyan káros anyagoknak, melyek légzőszervi, rákos, vagy szív- és érrendszeri megbetegedéseket okoznak – írja a Qubit.

A brit egészségügyi minisztérium kérésére készült jelentés több mint 400 tanulmányt vizsgált át, melyek zöme a hagyományos és az elektronikus cigaretta fogyasztása utáni káros anyagok szintjét vizsgálták az alanyok testében.

Fotó: Ruvim Noga / Unsplash

Az intézet arra a következtetésre jutott, hogy a már dohányzók körében jelentős állapotjavulást eredményezhet az e-cigarettára való áttérés, ám a nemdohányzók, főleg fiatalok körében kerülni kell ezen termékek népszerűsítését, ezzel megakadályozva további függősségek kialakulását.

Az elektromos cigaretta népszerűsége a fiatalok körében hazánkban is növekszik a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) szerint. Míg 2014-ben a 15 éves és annál idősebb kamaszok körében mindössze 0,4 százalék volt azok aránya, akik használtak ilyen eszközt, ez a szám 2019-re 2 százalékra nőtt.