Gulyás Gergely közölte: hétfőtől megszűnik a maszkviselési kötelezettség. Kivezetik azt a szabályt is, amely biztosítja, hogy a munkáltató kötelezővé tegye a koronavírus elleni oltást – mondta a miniszter, aki két területet említett ezen szabályok alól kivételként, a szociálisat és az egészségügyit.

A miniszter elmondása szerint kivezetik a védettségi igazolvány használatára vonatkozó szabályokat is. A miniszter ugyanakkor hozzátette, fenntartják az egészségügyi veszélyhelyzetet, a többi között a lehetséges hatodik hullám veszélye, valamint a kormány cselekvőképességének fenntartása miatt.
A beltéri maszkviselési kötelezettség eltörlése következtében hétfőtől nem kell már maszkot hordani egyebek között a tömegközlekedési járatokon, valamint a Nemzeti Dohányboltokban sem.
