Vágó Ágnes
Becsült olvasási idő: 4 perc
Halj meg másban!

Az, hogy James Bond, a britek leghíresebb (fiktív) titkosügynöke 1962-ben történt színre lépésétől kezdve erős dohányos volt, és mellette masszívan ivott is – nem újdonság. Az azonban igen, amit most kissé pihent agyú új-zélandi kutatók vizsgáltak módszeresen 24 James Bond-film kapcsán: azt vették ugyanis górcső alá, vajon mikor és miért hagyta abba a főszereplő szuperkém a dohányzást? Alapos vizsgálódásaikról gondosan összeállított tanulmány keretében számoltak be. Ebből idézünk most néhány részletet.

A TELJES CIKK CSAK ELŐFIZETŐINK SZÁMÁRA ELÉRHETŐ. KÉRÜNK, LÉPJ BE A FELHASZNÁLÓNEVEDDEL!