A dohányáruk tizenegy százalékkal kerültek többe 2021 novemberében, mint tavaly novemberben – derül ki az MTI fogyasztóiár-emelkedésről közölt grafikonjáról.
Az áremelkedés hátterében nagyrészt a tavaly év végi és idén tavaszi kétlépcsős jövedékiadó-emelés áll. Emellett kisebb részben az infláció és a világpiaci alapanyaghiányok okozta ellátási nehézségek is hatással lehettek a dohányáruk fogyasztói áraira.
Utóbbi két tényező a szeszes italok áraira is hathatott, mindezek következtében a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) adatai szerint átlagosan 6,6 százalékkal kerültek többe az alkoholos italok 2021 novemberében, mint egy évvel korábban.

