Tobacco

Rovat:

Olvasmány
Becsült olvasási idő: 1 perc
Csúcspontot ért el a brit e-cigarettázók aránya

Az elmúlt három évben csaknem megduplázódott azok száma, akik egyszerre hagyományos és e-cigit is szívnak.

A friss adatok szerint a brit felnőttek körében az elektromos cigaretta használata 2017 óta a legmagasabb szintet érte el – írja a Tobacco Asia.

Az elmúlt három évben csaknem megduplázódott azoknak a dohányosoknak a száma, akik egyszerre szívnak hagyományos és elektromos cigarettát.

Az Action on Smoking and Health (ASH) YouGov-adatokon alapuló kutatásából kiderül, hogy a brit felnőttek 11%-a – mintegy 5,6 millió ember – már e-cigarettázik, ami a legmagasabb feljegyzett arányt jelenti.

Képünk illusztráció (Fotó: Ideogram.ai)

Az ASH azt is megjegyzi, hogy e fogyasztók 53%-a, azaz körülbelül hárommillió ember, volt dohányos. A dohányosok körében a 2021-es 17%-ról 2024-re jelentősen, 32%-ra nőtt az e-cigarettázók aránya, ami átszámítva 2,2 millió embert jelent.

A volt dohányosok esetében az e-cigaretta használatának átlagos időtartama két év. Az elmúlt három évben azonban az ASH megállapította, hogy az e-cigit még mindig szívó volt dohányosok több mint fele már legalább mint három éve fogyasztja a terméket. Ez jelentős növekedés 2017-hez képest, amikor csak 18%-uk e-cigarettázott ilyen hosszú ideig.