A cseh egészségügyi minisztérium jelentős változtatásokat tervez az elektronikus cigarettákkal kapcsolatban. A TV Nova birtokába került rendelettervezet célja az ízesített e-cigaretták betiltása, amelyek állítólag a nemdohányzók, köztük a gyermekek számára is vonzóak. A rendelet várhatóan jövőre lép hatályba – írja az Expats.
A rendelettervezet szerint gyakorlatilag csak egyetlen íz engedélyezett lenne: a dohány. A minisztérium álláspontja az Egészségügyi Világszervezet ajánlásain alapul.

A gyártók arra figyelmeztetnek, hogy ezek a változások arra késztethetik az embereket, hogy visszaváltsanak a hagyományos cigarettára, és erősíthetik a feketepiacot.
A rendelettervezetet a minisztérium állítólag a gyártók háta mögött alkotta meg. Ez azonban csak egy munkaverzió, a rendelet végleges formáját még megvitatják.
