Tobacco
Becsült olvasási idő: 1 perc
Csődbe mehet az egykori nagy e-cigi-disztribútor

Az USA egyik legnagyobb e-cigi-nagykereskedője volt.

Az Egyesült Államok egyik legnagyobb e-cigaretta-nagykereskedője, a JM Wholesale fizetésképtelenség felé tart – írja a Nicotine Insider.

Az angliai székhelyű vállalat hivatalosan is jelezte, hogy csődeljárás alá kíván kerülni, ezzel megindítva a fizetésképtelenségi folyamatot. Várhatóan a Quantuma restrukturálási céget jelölik majd ki adminisztrátorként. Az adminisztrátor kinevezése dönti majd el, hogy a vállalat átszervezhető vagy értékesíthető-e, esetleg eszközeit felszámolják. A folyamat részeként egy legalább 10 napos moratórium lép életbe, amely ideiglenesen megállítja a hitelezői követeléseket.

Képünk illusztráció (Forrás: Vitalii Onyshchuk / Unsplash)

A JM Wholesale széles termékkínálattal rendelkezik, beleértve az újratölthető és újra nem tölthető e-cigaretta-készülékeket, töltőfolyadékokat és nikotinpárnákat. A cég korábban az Egyesült Királyság legnagyobb ilyen jellegű forgalmazójának nevezte magát. A 2025 februárjában zárult pénzügyi évben 47 alkalmazottat foglalkoztatott, azonban a csődeljárás kezdeményezésének pontos okát nem hozták nyilvánosságra.

Mindez egy olyan időszakban történik, amikor az amerikai e-cigaretta-piacon szigorodnak a szabályozások – különösen a köznyelvben eldobhatónak nevezett, újra nem tölthető termékek esetében –, miközben az illegális és nem megfelelő termékek elleni fellépés is fokozódik.