A német kórházi reformsorozat részeként betilthatják az autóban való dohányzást, amennyiben a járműben terhes nők, vagy kiskorúak ülnek – írja az Infostart.
Tavaly Észak-Rajna-Vesztfália, Bréma, Hamburg, Alsó-Szászország és Schleswig-Holstein kezdeményezte a Bundesratnál, hogy módosítsák a nemdohányzók védelmére alkotott szövetségi jogszabály bizonyos passzusait. Eszerint a jogszabálykezdeményezés szerint olyan autóban nem lehetne rágyújtani, amelyekben kiskorúak vagy terhes nők utaznak. Még akkor sem, ha az ablakot vagy a napfénytetőt kinyitották – csak az olyan autók számítanak kivételnek, amelyeknél a teljes tetőszerkezet eltávolítható. A tervezet szerint a tilalmat megsértő autósok 500 és 3000 euró (186 ezer forint és 1,1 millió forint) közötti bírságra számíthatnának.

Most Karl Lauterbach egészségügyi miniszter indítványozta a szabályozásról való vitát, melyről a Redaktionsnetzwerk Deutschland közszolgálati műsorszolgáltató számolt be. Eszerint, ha minden igaz, a minisztérium már el is készítette a jogszabály tervezetét.
A tilalom egyaránt vonatkozna a hagyományos és az elektromos cigarettára is.
Hasonló jogszabályt vezettek be a közelmúltban Új-Zélandon, amely korosztályos dohányvásárlási tilalmat is bevezet a következő generációk védelmében – ezen felvetés átvételén pedig egyre több állam gondolkodik azóta.
