Észak-Rajna-Vesztfália, Bréma, Hamburg, Alsó-Szászország és Schleswig-Holstein kezdeményezte a Bundesratnál, hogy módosítsák a nemdohányzók védelmére alkotott szövetségi jogszabály bizonyos passzusait. Ha átmegy a német szövetségi parlamenten a kezdeményezés, akkor bizonyos helyzetekben tilos lesz dohányozni az autókban Németországban – írta múlt csütörtökön a 24Auto.de német autós hírportál.
S hogy mik ezek a bizonyos esetek? Ha a jogszabály-tervezetet elfogadják, olyan autóban nem lehet majd rágyújtani, amelyekben kiskorúak vagy terhes nők utaznak. Még akkor sem, ha az ablakot vagy a napfénytetőt kinyitották – csak az olyan autók számítanak majd kivételnek, amelyeknél a teljes tetőszerkezet eltávolítható. A tervezet szerint a tilalmat megsértő autósok 500 és 3000 euró (186 ezer forint és 1,1 millió forint) közötti bírságra számíthatnak majd.

Ez egyébként nem az első eset, hogy az autókban történő dohányzás betiltásával próbálkoznak: 2019-ben is volt egy hasonló kezdeményezés Németországban, de az nem járt sikerrel.
Hasonló jogszabályt vezettek be a közelmúltban Új-Zélandon, amely azóta bejelentette, korosztályos dohányvásárlási tilalmat is bevezet a következő generációk védelmében – ezen felvetés átvételén pedig egyre több állam gondolkodik azóta.
