Tobacco

Rovat:

Paragrafus
Becsült olvasási idő: 1 perc
Szankcionálnák az autóban dohányzókat Németországban
Egy friss törvényjavaslat szerint bizonyos helyzetekben akár egymillió forintnak megfelelő euróra is bírságolhatnak majd pöfékelő autósokat.

Észak-Rajna-Vesztfália, Bréma, Hamburg, Alsó-Szászország és Schleswig-Holstein kezdeményezte a Bundesratnál, hogy módosítsák a nemdohányzók védelmére alkotott szövetségi jogszabály bizonyos passzusait. Ha átmegy a német szövetségi parlamenten a kezdeményezés, akkor bizonyos helyzetekben tilos lesz dohányozni az autókban Németországban – írta múlt csütörtökön a 24Auto.de német autós hírportál.

S hogy mik ezek a bizonyos esetek? Ha a jogszabály-tervezetet elfogadják, olyan autóban nem lehet majd rágyújtani, amelyekben kiskorúak vagy terhes nők utaznak. Még akkor sem, ha az ablakot vagy a napfénytetőt kinyitották – csak az olyan autók számítanak majd kivételnek, amelyeknél a teljes tetőszerkezet eltávolítható. A tervezet szerint a tilalmat megsértő autósok 500 és 3000 euró (186 ezer forint és 1,1 millió forint) közötti bírságra számíthatnak majd.

Képünk illusztráció (Fotó: Adobe Stock)

Ez egyébként nem az első eset, hogy az autókban történő dohányzás betiltásával próbálkoznak: 2019-ben is volt egy hasonló kezdeményezés Németországban, de az nem járt sikerrel.

Hasonló jogszabályt vezettek be a közelmúltban Új-Zélandon, amely azóta bejelentette, korosztályos dohányvásárlási tilalmat is bevezet a következő generációk védelmében – ezen felvetés átvételén pedig egyre több állam gondolkodik azóta.