A Philip Morris Ukraine és az Imperial Tobacco Production Ukraine együttműködést kötött, amelynek keretében a Philip Morris idén augusztustól több nagy márkájának cigarettáit az Imperial Tobacco kijevi gyárában készítteti – írja az Interfax ukrán hírügynökség.
A Philip Morris sajtóközleménye szerint a lépésre azért volt szükség, hogy ki tudják elégíteni a fogyasztói igényeket azok után is, hogy leállították a Harkiv régióban álló gyárukat.
„A háború kezdete óta keressük az alternatív lehetőségeket az ellátás biztosítására. Nagy örömünkre szolgál, hogy kölcsönösen előnyös megoldást találtunk az Imperial Tobaccóval, amely a PMI magas minőségi követelményeinek megfelelően fogja gyártani a termékeket. A Philip Morris számára ez egy átmeneti intézkedés. Reméljük, hogy újraindíthatjuk a termelést a harkivi gyárunkban, amint ez biztonságossá válik a dolgozók számára”
– mondta Maksym Barabash, a Philip Morris Ukraine vezérigazgatója. Elmondása szerint a megállapodás munkahelyeket ment meg, javítja az ukrán piac termékellátását és garantálja az adók befizetését az állami költségvetésbe.
„Az Imperial Tobacco kijevi gyára jelentős termelési potenciállal és erős szakmai csapattal rendelkezik, amely biztosítja a további termékmennyiségek magas minőségű és megfelelő időben történő legyártását. A háború kezdete óta vállalatunk nem tud exportszállításokat végezni, ezért a Philip Morrisszal kötött megállapodás lehetővé teszi számunkra, hogy kapacitásainkat kihasználjuk”
– mondta Halyna Vorobyova, az Imperial Tobacco igazgatótanácsának vezetője.
A Philip Morris Ukraine több mint 20 éve működik Ukrajnában, gyárral rendelkezik a harkivi régióban, amely több mint 20 országba exportált, köztük Japánba és Egyiptomba. A vállalatnál mintegy 1300 ember dolgozott az orosz fegyveres invázió előtt.
Nyitókép: A PMI egyik Lausanne-i épülete (PMI.com)

