Tobacco

Rovat:

Paragrafus
Becsült olvasási idő: 1 perc
Az egész EU-ban korlátozná az e-cigi-ízeket a belga miniszter

Frank Vandenbroucke évek óta lobbizik a szigorításokért.

Belgium egészségügyi minisztere, Frank Vandenbroucke felszólította az Európai Uniót, hogy szigorítsa az e-cigarettákra vonatkozó szabályozást, a növekvő egészségügyi kockázatokra hivatkozva, és azzal vádolva az iparágat, hogy a fiatalokat célozza meg – írja a Tobacco Reporter.

Michael McGrath uniós fogyasztóvédelmi biztos Sciensano kutatóközpontban (Brüsszel) tett látogatása során Vandenbroucke szigorúbb, uniós szintű korlátozásokat sürgetett az e-cigarettákban található anyagokra, az eldobható e-cigaretták betiltását, valamint az ízesítések korlátozását, a Belgiumban és Hollandiában már érvényben lévő intézkedések mintájára.

Forrás: Frank Vandenbroucke / Facebook

McGrath hangsúlyozta a probléma nagyságrendjét, valamint az erősebb koordináció és a tudományos kutatások tagállamok közötti felhasználásának szükségességét. Az Európai Bizottság várhatóan még idén javaslatot tesz a piacfelügyeleti szabályok frissítésére.

Tavaly nyáron arról írtunk, hogy Frank Vandenbroucke felszólította az uniós tagállamokat, hogy tiltsák be az eldobhatónak is nevezett, újra nem tölthető e-cigaretták árusítását egész Európában, mivel szerinte le kéne zárni az egységes piacot az iparág és termékei előtt.