Frank Vandenbroucke belga egészségügyi miniszter és miniszterelnök-helyettes felszólította az uniós tagállamokat, hogy tiltsák be az eldobhatónak is nevezett, újra nem tölthető e-cigaretták árusítását egész Európában, mivel szerinte le kéne zárni az egységes piacot az iparág és termékei előtt – írja a Tobacco Reporter.
A luxemburgi Egészségügyi Tanács ülésén felszólalva Vandenbroucke napirendjén szerepelt az alkohol, a dohány és más dohánytermékek használatára és fogyasztására vonatkozó megelőző intézkedések megvitatása is.

„Az Európai Bizottság agresszív menetrendet határozott meg a rák ellen. […] Fontosnak tartjuk, hogy az e-cigarettát is bevonjuk ebbe a kampányba. Ami jelenleg történik, az aggasztó: az e-cigaretta ipar a fiatalok új generációját teszi nikotinfüggővé azáltal, hogy mindenféle ízesítéssel ellátott termékeket árul. Ezek mind egészségesnek tűnnek, holott valójában veszélyesek és függővé teszik az embereket”
– mondta Vanderbroucke, aki 2023 októberében még csak a belga szupermarketekből tiltotta ki a dohánytermékeket, 2025 elejétől viszont már az összes újra nem tölthető e-cigit betiltotta az országban.
