Tobacco

Rovat:

Paragrafus
Becsült olvasási idő: 1 perc
Az egész EU-ban betiltatná az „eldobható” e-cigiket a belga miniszter

Szerinte egységesen kellene fellépni az iparággal szemben.

Frank Vandenbroucke belga egészségügyi miniszter és miniszterelnök-helyettes felszólította az uniós tagállamokat, hogy tiltsák be az eldobhatónak is nevezett, újra nem tölthető e-cigaretták árusítását egész Európában, mivel szerinte le kéne zárni az egységes piacot az iparág és termékei előtt – írja a Tobacco Reporter.

A luxemburgi Egészségügyi Tanács ülésén felszólalva Vandenbroucke napirendjén szerepelt az alkohol, a dohány és más dohánytermékek használatára és fogyasztására vonatkozó megelőző intézkedések megvitatása is.

Képünk illusztráció (Fotó: Boys in Bristol Photography / Pexels)

Az Európai Bizottság agresszív menetrendet határozott meg a rák ellen. […] Fontosnak tartjuk, hogy az e-cigarettát is bevonjuk ebbe a kampányba. Ami jelenleg történik, az aggasztó: az e-cigaretta ipar a fiatalok új generációját teszi nikotinfüggővé azáltal, hogy mindenféle ízesítéssel ellátott termékeket árul. Ezek mind egészségesnek tűnnek, holott valójában veszélyesek és függővé teszik az embereket”

– mondta Vanderbroucke, aki 2023 októberében még csak a belga szupermarketekből tiltotta ki a dohánytermékeket, 2025 elejétől viszont már az összes újra nem tölthető e-cigit betiltotta az országban.