Belgiumban 2027. január 1-jétől tilos lesz a dohányzás és az e-cigaretták használata a kávézók, bárok és éttermek teraszán – jelentette be Frank Vandenbroucke egészségügyi miniszter. A szabályozás kiterjed a szivarozásra, pipázásra és vízipipára is – írja az MTI.
A dohányzóhelyiségeket a vendéglátóhelyeken és a repülőtereken is megszüntetik, a vendégek pedig a bejáratok és teraszok tízméteres körzetében sem gyújthatnak rá. A tiltás megszegése pénzbírságot vonhat maga után, akár a vendégekre, akár a hamutartót kihelyező üzemeltetőkre.
A törvénytervezet, amelyet még a parlamentnek is el kell fogadnia, emellett előírja, hogy a helyi hatóságok dolgozzanak ki intézkedéseket a szabadtéri rendezvényeken – például fesztiválokon, vásárokon és piacokon – történő dohányzás visszaszorítására.
A kormány az intézkedést a dohányzás elleni hosszú távú stratégiájának részeként vezeti be, a vendéglátóiparnak pedig több felkészülési időt biztosít a változásra.
Nyitókép forrása: Freepik
