Tobacco

Rovat:

Paragrafus
Becsült olvasási idő: 1 perc
A német kormány nemet mondott az autóban való dohányzás betiltására

„Alkotmányossági kétségekre” hivatkoztak.

Amint arról szeptemberben beszámoltunk, több tartomány kezdeményezésére ismét nekifutottak Németországban az autóban történő dohányzás betiltásának. A német szövetségi kormány azonban elutasította a javaslatot, amely országos szinten betiltotta volna a dohányzást az autókban, ha gyermekek vagy terhes nők tartózkodnak a járműben – írja a Rheinische Post híradása nyomán a Tobacco Journal International.

A Nina Warken (CDU) szövetségi egészségügyi miniszter által kiadott és a kabinet által elfogadott nyilatkozat szerint „üdvözlendő, ha valaki tartózkodik a dohányzástól autóban, amikor kiskorúak is jelen vannak”. A kormány továbbra is hangsúlyozza a gyermekek és fiatalok védelmét a dohányzás-megelőzési törekvései során. A minisztérium azonban megismételte azokat az „alkotmányossági kétségeket”, amelyeket már 2022-ben is megfogalmazott, amikor először terjesztették be a nemdohányzók védelméről szóló szövetségi törvény módosítását. „Ezt az értékelést a szövetségi kormány továbbra is fenntartja” – áll a közleményben.

Képünk illusztráció (Fotó: Gil Ribeiro / Unsplash)

Noha a szövetségi kormány ellenzi az intézkedést országos szinten, javasolta, hogy Németország tartományai fontolják meg hasonló rendelkezések bevezetését a nemdohányzók védelméről szóló tartományi törvényeikben.

A Tobacco 2023/10-es számában összeszedtük, akkor hol lehetett dohányozni Európában az autóban – cikkünket ide kattintva éri el. Magyarországon 2022-ben merült fel, hogy lehetséges lenne-e egy olyan korlátozás, mely az autóban való dohányzást tiltaná bizonyos esetekben, ám Müller Cecília országos tisztifőorvos akkor nemleges választ adott.