Simicskó István felidézte, hogy több mint harminc éve hirdette meg az Egészségügyi Világszervezet a dohányzásmentes világnapot. – Ez a nap nemcsak a dohányzás káros következményeire hívja fel a figyelmet, de arra is emlékeztet, milyen befolyással lehet mindez a körülöttünk élők egészségére – hangsúlyozta a kormánypárti politikus. Kiemelte: áttételesen az egész társadalomra hatással van, hiszen jelentős környezetkárosító tényező napjainkban is.
Elmondta, hogy a magyar kormány 2010 óta elkötelezetten dolgozik a dohányzás térnyerésének visszaszorításán, és a meghozott intézkedések során kiemelt figyelmet kapott a fiatalok egészségének megóvása. A gyermekek lelki és testi fejlődésének biztosítása közös, kiemelt feladat – hangsúlyozta.

Simicskó szerint a rendelkezések nyomán jelentős változás tapasztalható Magyarországon, ugyanakkor a dohányzás továbbra is komoly egészségromboló tényező. Simicskó István elengedhetetlennek nevezte a tudatos szemléletformálást, amelynek révén támogatják a már dohányzókat függőségük leküzdésében, valamint egészségtudatos nevelés által segíthetik megvédeni a következő generációkat. A világjárvány az elmúlt időszakban ismét emlékeztetett bennünket arra, hogy testi épségünk felbecsülhetetlen kincs.
„Vigyázzunk ezért közösen saját és környezetünk egészségére, ne csupán a mai napon, hanem az év minden napján”
– zárta közleményét a KDNP frakcióvezetője.
2012: Visszaszokott a cigire a dohányosokkal harcoló képviselő |
Érdekességképpen érdemes felidézni 2012 elejéről azt a hírt, amelyet keretes írásunk címében is olvashatnak. Heintz Tamás fideszes képviselő – aki akkoriban több dohányzásellenes törvényt is benyújtott a parlamentnek – 2011 februárjában fogadta meg nyilvánosan, hogy eldobja a cigarettát. 2012 elején pedig az Origónak úgy nyilatkozott, miután felszaladt rá 25 kiló és stresszesek voltak az őszi ülések, 2011 szeptemberében visszaszokott. A vele együtt 2011 elején szintén leszokó felesége ugyancsak dohányos lett ismét. „Régebben napi két és fél dobozzal szívtam, most napi fél doboz fogy el, ennyi az előrelépés” – mondta 2012 elején Heintz Tamás, akinek a javaslatára 2011-ben fogadta el a parlament, hogy a zárt nyilvános helyeken, éttermekben, bárokban és munkahelyeken is legyen tilos a dohányzás. Az 1959-es születésű kaposvári orvos 2006 és 2014 között volt országgyűlési képviselő. Heintz Tamás ma a római konzulátuson dolgozik konzuli titkárként. (Földi Bence) |
