E-cigaretta: Mi lesz május 20. után?

E-cigaretta: Mi lesz május 20. után?

Az elektromos cigarettákra vonatkozó hazai bejelentési kötelezettség, illetve annak költségei miatt a hazai választék csökkenésétől tartanak az e-cigaretta-használók, derül ki az ecigitesztek.hu cikkéből.

„A trafik a harmadik gyermekünk”

„A trafik a harmadik gyermekünk”

Egy a harminchárom érdi trafik közül, mégis valami nagyon különleges benne. Gondolhatnánk a lenyűgöző pipadohány-választékra is, de a még ennél is nagyobb ritkaság első pillantásra nem észlelhető. Ugyanis a dohánybolt pultja mögött álló házaspárra gondolunk: a koncessziótulajdonos Pazár Gábornéra és férjére, Pazár Gáborra, akiket a dohány füstje már évtizedekkel ezelőtt megcsapott. Dolgoztak külföldön és itthon, jelenleg egy érdi trafik pultja mögött állnak, és elégedettek.

Elhamvadt szivarok

Elhamvadt szivarok

szivarozás Magyarországon 1830 és 1930 között élte virágkorát. Sikertörténetének a cigaretta megjelenése és térhódítása vetett véget. A felgyorsult élet már nem hagyott alkalmat a hosszabb időt és nyugodtabb körülményeket megkívánó szivarozásnak, és a II. világháború után már ideológiai okokból sem volt praktikus a régi kort idéző, fényűzést kifejező úri huncutságnak hódolni.