Közösségi média
Aggályok a dohánytermékek nyomon követésével kapcsolatban?
Az Európai Parlament környezetvédelmi és költségvetési-ellenőrzési bizottságai július 12-én délelőtt közös meghallgatást tartottak a dohánytermékek nyomon követési rendszeréről.
Jogilag lehetséges, a gyakorlatban nem
DBMSZ-elnöki minőségében beszélgettünk Orosz Zoltánnal, a BAT Pécsi Dohánygyár Kft. ügyvezetőjével a május 20-i határidőről, a TPD1-es termékek visszavásárlásának lehetőségéről és arról, hogy a piac szereplői hogyan látják a beragadó készletek helyzetét.
Régi idők importja
Bár a magyar Dohányjövedék azon kevés intézmények közé tartozott, mely odafigyelt fogyasztóinak igényeire, elvárásaira, és igyekezett ezeket maximálisan kielégíteni, a hazai piacon folyamatosan jelen voltak külföldi termékek is. Ennek több oka is volt, igény is mutatkozott rájuk, de kezdetben elkerülhetetlen volt ilyenekkel bővíteni a hazai kínálatot.
Az e-cigaretta jövője
Az e-cigaretta nagyon rövid idő alatt igen hosszú utat járt be: piacra lépése óta néhány éven belül, ha nem is rendezte át azt, de világszerte nagy hatást gyakorolt a hagyományos dohánytermékek eladási adataira. Az új európai törvény a dohánytermékek szabályozásáról azonban alapvetően más státuszba helyezheti ezt a terméket. A piaci szereplők – elsősorban a gyártók – szerint az új szabályozás sok esetben ellentmondásos, így hátrányos helyzetbe hozhatja őket.
Ilyen év volt 2015
Habár az iparág számos kihívással nézett szembe idén, a dohányipar hazai szereplői összességében eredményes évet zártak. Körkérdésünk idején a decemberi ünnepi roham eredményei még értelemszerűen nem jelentkeztek a vállalatok mérlegében, de a forgalmazók kivétel nélkül egyetértettek abban, hogy minden nehézség dacára jól állják a sarat. Évvégi villámkérdésünkben többek között az idei eredményekről, a piaci trendek alakulásáról, az ODBE megalakulásáról, valamint a nem túl távoli jövőről kérdeztük az érdekelteket. Lapzártáig nem értünk el minden piaci szereplőt, a válaszokból ennek ellenére világosan kirajzolódik, hogy a gyártók, nagykereskedők majd minden esetben azonos dolgok miatt aggódnak vagy éppen lelkesednek...
Mindenki ismeri Szofit
Dohánymúzeum rovatunk friss márkasztorijában rendhagyó módon egy ma is kapható cigaretta történetét meséljük el.
Ünnepélyes gyáravatás Debrecenben
A Róna Dohánytermelő Kft. 3,1 milliárd forintos beruházásával elkészült a cég új debreceni dohánygyára, amelyet október elején adott át Marc Wagener, a többségi tulajdonos luxemburgi Vandewyck Tobacco ügyvezető igazgatója.
Ki kicsoda a dohánypiacon?
Korábbi cikkeink folytatásaként mostani lapszámunkban is bemutatunk egyet a hazai dohánypiac szereplői közül.
