Három kárpátaljai nő próbált Csapról Bécsbe utazni vonattal, írta meg tegnap a Kárpáti Igaz Szó.
A vámvizsgálat során azt állították, hogy csak személyes holmijuk van náluk, ám a határőrség kutyája gyanút fogott, ezért alaposabb ellenőrzést tartottak. A bőröndökből végül 1772 doboz, zárjegy nélküli cigaretta került elő, amelyeket gondosan elrejtettek a csomagjaik között.
A lefoglalt dohányárut a szabályok szerint jegyzőkönyvbe vették, a nőkkel szemben pedig csempészet gyanújával büntetőeljárás indult – közölte a határőrség sajtóosztálya.
Nyitókép forrása: Freepik/ibrandify
