A Csernyivci Regionális Ügyészség ügyészei vádiratot küldtek a bíróságra a vám- és határőrség egyes tisztviselői ellen bűnrészesség és hivatali visszaélés kapcsán – írja az Interfax.
„Azzal vádolják őket, hogy a jövedéki termékek Ukrajnába történő behozatala során bűnrészességet vállaltak adócsalásban, valamint hivatali visszaélést követtek el, ami súlyos következményekkel jár”
– közölte a főügyészség.
A vizsgálat megállapította, hogy a Csernyivci Vámhivatal egyik kirendeltségének két tisztviselője a Határőrszolgálat egyik alkalmazottjával együtt elősegítette az e-cigaretták illegális behozatalát Ukrajna vám- és államhatárán keresztül.

A vádlottak szándékosan figyelmen kívül hagyták azt a tényt, hogy az ellenőrző ponton keresztül Európából importáltak e-cigarettákat Ukrajnába, és „nem vették észre” a szállításukhoz használt járműveket.
A vádlottak jogellenes cselekménye következtében közel 170 000 e-cigarettát vittek be illegálisan Ukrajnába, az állami költségvetés pedig közel 42 millió hrivnya (közel 400 millió forint) bevételtől esett el.
