Tobacco

Rovat:

Paragrafus
Becsült olvasási idő: 1 perc
Üzbegisztán betiltaná az e-cigi és a hevített dohány forgalmazását

A tilalmat megszegőket a tervezet szerint akár szabadságvesztéssel is büntethetik.

Üzbegisztán egészségügyi minisztériuma az e-cigi, a töltőfolyadékok és a hevített dohánytermékek forgalmazásának betiltását javasolta – írja a Trend alapján a Tobacco Reporter.

Ez derül ki egy törvénytervezetből, amelyet a normatív jogi aktusok tervezetének megvitatására szolgáló üzbég portálon tettek közzé.

A tervezet szerint az e-cigi forgalmazása „az ország területén tilos”.

Khudáyár Kán palotája Kokand városában (Fotó: Farhodjon Chinberdiev / Unsplash)

Az Egészségügyi Minisztérium azt is javasolja, hogy a tilalom megsértéséért közigazgatási és büntetőjogi felelősséget vezessenek be – 1000 dolláros (kb. 370 ezer forintos) bírságtól öt évig terjedő szabadságvesztésig.

Az üzbég statisztikai hivatal adatai szerint a dohánytermékek gyártási volumene az országban 2024 januárjától februárjáig elérte a 2,1 milliárd darabot.

Az ország dohánytermék-exportja 2024 januárjától februárjáig elérte a 7,8 millió dollárt (csaknem 3 milliárd forintot), míg az import ugyanebben az időszakban 10,5 (csaknem 4 milliárd dollárt) millió dollárt tett ki.