Shairbek Tashiev, Kirgizisztán parlamenti képviselője februárban törvényjavaslatot kezdeményezett, mely betiltaná az e-cigaretta importját - számol be az AKIPress hírügynökség alapján a Tobacco Reporter.
A szabálysértők 150 ezer és 200 ezer szom (kb. 600 ezer és 825 ezer forint) közötti pénzbírságra, vagy két évig terjedő szabadságvesztésre számíthatnának.

Ezen felül az e-cigarettát csak a dohányzásra kijelölt helyeken lehet majd fogyasztani, melyet szintén bírsággal fognak szankcionálni.
