Lerakták az új Ventura szivargyár alapjait a Dominikai Köztársaságban található Tamborilban – számol be a CigarBeaver.
A Tabacalera William Ventura elsődleges gyárát a 2022-ben pusztító tűzvész rombolta le. A tűz nem károsította a közelben lévő kisebb, El Maestro nevű szivarsodró üzemet, ám a termelés idáig itt is szünetelt. Az új gyár alapkőletételével együtt ez a létesítmény is folytatja a termelést.

Az új üzem az előzőtől körülbelül 200 méterre épül, a Zona Franca La Palma szabadkereskedelmi övezetben. A tervek szerint az új gyár valamivel nagyobb lesz, két teljes üzemi szinttel. Ezzel csaknem 200 szivarkészítő dolgozhat majd egyszerre az üzemben.
