Mindössze 13,3 százalékra csökkent a dohányosok aránya az Egyesült Királyságban az új kormányzati adatok szerint – írja a Tobacco Reporter.
A The Office of National Statistics (ONS) szerint ez a dohányosok legalacsonyabb aránya a nyilvántartások 2011-es kezdete óta, az éves népességfelmérésből származó becslések alapján.
A jelentés szerint a dohányzók arányának csökkenésében nagy szerepet játszott az e-cigaretta népszerűvé válása, melynek használatában jelentős növekedés volt megfigyelhető.

Az Egyesült Királyság egészét tekintve a férfiak 15,1 százaléka, a nők 11,5 százaléka dohányzott 2021-ben. A dohányosok aránya a 25-34 éves korcsoportban volt a legmagasabb (15,8 százalék), míg a 65 évesek és idősebbek körében a legalacsonyabb (8 százalék).
Az ONS felmérésében résztvevők 7,7 százaléka mondta azt, hogy rendszeresen használ e-cigarettát. A szerzők szerint ez körülbelül 4 millió felnőttnek felel meg a lakosság körében.
Az Egyesült Királyság számos intézkedéssel támogatja a dohányosok e-cigarettára való áttérését. Egy dél-londoni önkormányzat például ingyenes e-cigarettát biztosít a terhes nőknek, hogy ne költsenek cigarettára, míg egy Norfolk megyei tanács által finanszírozott programban utalvány révén juthattak e-cigi kezdőcsomaghoz azok, akik korábban próbálkoztak, de nem tudtak leszokni a dohányzásról.
